Home » Bez kategorii » Formy reklamy – co wybrać

Formy reklamy – co wybrać

Promocja firmy to jeden z podstawowych obowiązków współczesnego przedsiębiorcy. Konkurencja w wielu branżach jest duża, dlatego też trzeba na bieżąco aktualizować swoją ofertę oraz akcje promocyjne. Nie tylko wielkoformatowe billboardy mogą skutecznie przyciągnąć do nas nowych klientów. Wbrew pozorom najważniejszym kryterium decydującym o sukcesie jest właśnie pomysłowość i nowe technologie. Również w branży reklamowej takie technologie znajdują swoje zastosowanie, o czym możemy się przekonać za pośrednictwem tej strony – kodrewex.com.pl.

Płyty i folie polistyrenowe

Zastosowanie tworzyw sztucznych w produkcji nośników reklamowych zyskuje na popularności już od jakiegoś czasu. Wszystko dzięki doskonałym parametrom technicznym. Polistyren jest materiałem, który łatwo poddaje się termoformowaniu i ma stosunkowo wysoką wytrzymałość mechaniczną. Dlatego z tego tworzywa wykonuje się między innymi takie produkty jak:

 • kasetony

 • potykacze

 • tablice informacyjne

 • gadżety reklamowe

Projekt kasetonu reklamowego

Wszelkie prace marketingowe należy zacząć od dobrze zaplanowanego projektu. Taki kaseton reklamowy musi między innymi odróżnić się od fasady budynku a do tego być odpowiednio oświetlony. Dzięki temu będzie widoczny dla potencjalnych klientów również o zmierzchu. Informacje, jakie powinny się na nim znaleźć to między innymi:

 • nazwa i logo naszej firmy

 • hasło reklamowe

 • dane kontaktowe

Jakie korzyści niesie ze sobą taka forma reklamy? Otóż realnie może ona wpłynąć na zwiększoną liczbę klientów i co za tym idzie na lepsze obroty przedsiębiorstwa. A o to przecież w każdym biznesie chodzi.

Na tego typu kasetony zazwyczaj decydują się najbardziej wymagający klienci. Dla nich na pierwszym miejscu znajduje się przede wszystkim prestiż i pokonanie konkurencji. Budowanie profesjonalnego wizerunku marki jest jednak procesem długotrwałym, na który wpływa wiele czynników. Jednocześnie kasetony z tak dobrej jakości materiału na pewno wpływają na korzyść firmy.

Cechy charakterystyczne płyt polistyrenowych

Szukając idealnego materiału do produkcji kasetonów reklamowych powinniśmy bez problemu trafić właśnie na polistyren. Materiał ten jest wyjątkowo funkcjonalny, ponieważ umożliwia między innymi wykonanie płyt:

 • w rożnych wersjach kolorystycznych

 • o różnych powierzchniach w tym w macie i połysku

 • o różnej odporności na promieniowanie UV

 • czy dekorowanych specjalna folią

Pozostałe zastosowanie płyt

Takie płyty znajdują zastosowanie nie tylko w branży reklamowej. Z powodzeniem materiał ten może zostać wykorzystany między innymi w branży spożywczej do wykonania opakowań czy palety na produkty spożywcze. Do tego jest on także szeroko rozpowszechniony w branży przemysłowej. Z tego materiału produkuje się palety transportowe, obudowy urządzeń czy elementy opraw oświetleniowych. Jak widać produkt ten jest bardzo użyteczny.