Home » Bez kategorii » Czym cechują się piwa rzemieślnicze?

Czym cechują się piwa rzemieślnicze?

Coraz większą popularność w różnych regionach Polski zyskują piwa rzemieślnicze. Oferowane między innymi przez http://www.trzechkumpli.pl pod wieloma względami zdecydowanie różnią się od znanych powszechnie piw pochodzących z dużych, przemysłowych browarów, których produkty możemy spotkać w każdym sklepie i markecie.

Wszelakiego rodzaju piwa rzemieślnicze przede wszystkim różnią się od tych komercyjnych pod względem technologii warzenia. Wszystkie procesy przebiegają naturalnie, w normalnym tempie, bez jakichkolwiek przyspieszaczy. Do piwa używa się naturalnych składników. W taki sposób właśnie powstają piwa o ciekawym smaku, czasem nietypowym, ale zawsze głęboki. Piwa rzemieślnicze warzone są z różnych względów na dużo mniejszą skalę niż te komercyjne.

Koneser piw, nie tylko rzemieślniczych na pewno doceni różnorodność tego trunku. Również wśród tych małych marek można znaleźć wiele najróżniejszych rodzajów różniących się pod względem zawartości alkoholu i składu.

Rodzaj piwa rzemieślniczego

Zawartość alkoholu

Pan IPAni

6%

Saisonator

12,2%

Califia

7%

American Beauty

5%

Starter

3,6%

Pils

4,4%

Misty

5,5%

Small Talk

5%

Novicius

4,5%

Native American

6,3%

Goedemorgen

6,5%

Tripadelic

8,6%

Piece of Cake

6%

Pan IPAni Double

7,7%

Szczyt Sezonu

7,5%

Blackcyl

7%

Otwarcie Sezonu

5,5%

Niezależnie zatem od gustu czy aktualnej potrzeby można z łatwością znaleźć coś odpowiedniego, jakieś wyjątkowe piwo, które na pewno sprosta oczekiwaniom. Takie piwa coraz częściej wypierają te komercyjne trunki o dość płaskim smaku.