Home » Bez kategorii » Co to jest antykwariat

Co to jest antykwariat

 

Być może kiedyś słyszałeś słowo „antykwariat”. Sam przyznam się, że słyszałem je wiele razy, jednak nigdy nie zastanawiałem się co dokładnie ono oznacza. Zawsze gdy po prostu usłyszałem to hasło, to miałem przed oczami po prostu sklep z książkami. Jedyną różnicą między antykwariatem a księgarnią jaką kojarzyłem było to, że w księgarni mogłem kupić nowe i nieużywane książki, natomiast antykwariat oferował po prostu starsze wydania, które w tradycyjnym sklepie były niedostępne.

 

 

Jednak wszystko się zmieniło, gdy spotkałem stronę kalinoteka.pl, wtedy zauważyłem, że antykwariat to nie tylko książki, ale znajdują się w nich również inne produkty. Jest to świetne miejsce dla różnego rodzaju kolekcjonerów. Książki, które mają kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat to największa okazja w takich miejscach. Czytanie starych dzieł, które zostały wydrukowane tak dawno temu potrafi dostarczyć nowych wrażeń.

 

 

 

Czytanie tych pozycji nie jest podobne do czytania nowych książek. Zupełnie inne wrażenia, papier inaczej pachnie, jest inny w dotyku. Jeżeli lubisz czytać, to koniecznie sprawdź czy w twojej okolicy jest jakiś antykwariat, a jeżeli nie ma to sprawdź co oferują antykwariaty internetowe.